Seura-SM 6.9.2008 Helsinki


Pelipaikka: Taivallahden kenttä (Hesperiankatujen välissä) kartta.

Parkkitila: Vieressä on katupaikkoja.

Palvelut: Puffetti, vessat, tupakkapaikka.

Yhteyshenkilö: Mikael Gripenberg 040-7518287.

Tuomari: Mikael Tötterman

Muuta: Jokaiseen joukkueeseen kuuluu 7 pelaajaa (D+D+T), joilla pitää olla lisenssi samasta seurasta. Osallistuvien joukkueiden lukumäärää ei rajoiteta.

Pelit alkavat klo 10. Pelimuoto cirkelpoule + cup, aikapelit käytössä välieriin asti.

Mukana ehkä myös Petankki-TV.

Ilmoittautuminen ja osanottomaksut:

Viimeistään 30.8.2008, vain sähköpostilla <sm "ät" petanque piste fi> tai puhelimitse 050-5963855 (Jukka Pöyry). Osanottomaksu 105 euroa joukkueelta.

Ilmoittautumisessa riittää pelkkä seuran nimi, pelaajat voi ilmoittaa kilpailuaamuna paikan päällä. Maksu seuran viitenumerolla. Pelaajien nimet saa ilmoittaa myös ennakkoon, joka helpottaa lisenssien tarkistusta.

Tervetuloa! Suomen Petanque-Liitto ry & Helsingin Boule-yhdistys ry


Ilmoittautuneet ja tulokset:

 1. Helsingin Boule-yhdistys / Miska Nieminen, Mikko Kamppuri, Matti Törrönen, Anssi Viinikainen, Pasi Matilainen, Antti Tuukkanen, Mikael Gripenberg
 2. Kallion Kirkas 1 / Toni Ikonen, Henri Palmqvist, Ali Bekkouche, Jyri Suksi, Pauli Piiparinen, Mikko Lehto, Sakari Pankkonen
 3. Loimaan Petanque / Jari Santaluoto, Erkki Pohjanoksa, Markku Nieminen, Annikki Saarinen, Seija Uusitalo, Pirjo Kivinen, Seppo Lindman
 4. Club des Champions / Kati Nieminen, Juha-Pekka Siro, Jani-Petteri Laasonen, Iivo Paaso, Sami Lukka, Pekka Stark, Jarmo Heinonen
 5. Kallion Kirkas 2 / Pirjo-Liisa Frangén, Riitta Kangas, Jari Peltosola, Juhani Hakkarainen, Stiina Kamppuri, Selhattin Güzel, Paula Nummelin
 6-8. Petanque Club de Pori / Michel Simon-Bellamy, Arto Stenberg, Harri Näsilä, Patrick Simon-Bellamy, Juha Jutila, Emmanuel Simon-Bellamy, Viljo Stenberg
 6-8. Riemukaari / Antero Lehti, Mikko Lehti, Petri Seppä, Simo Linteri, Alpo Turkulainen, Mikko Lahti, Markus Sohlman
 6-8. PSC Järvenpää 1 / Marko Jakonen, Jussi Lehti, Kenshi Kobe, Joel Anttonen, Salim Fadillioglu, Laura Kyllönen, Mikael Paakkanen
 9. Linnan Petanquistit / Henri Lukka, Mika Metsä-Eerola, Jarmo Pitkäkangas, Gunnar Wallin, Simo Olkinuora, Mika Vuori, Kalevi Lehtinen
10. Savo-Karjalan Kanuunat / Tero Rasimäki, Antti Miettinen, Markku Pellikainen, Samuli Ilmonen, Erkki Hyttinen, Antti Koponen, Timo Hyttinen
11. PSC Anjalankoski / Risto Huusari, Arto Rantakaulio, Matti Manninen, Mauri Kuitunen, Ossi Kurvi, Taisto Mentula, Keijo Palonen
12. Koski-Petankki / Vesa Ala-Kulju, Reijo Heinonen, Ossi Kekkonen, Oiva Rajala, Hannu Ranta, Tarmo Sipilä, Ilpo Vuorinen
13. Bitankki 1 / Jouni Heinonen, Ilkka Konola, Mikko Mäkinen, Mirja Paatero, Esko Riste, Rauli Rämö, Merja Salonranta
14. Kalvolan Isku / Jouni Sinkkonen, Harry Uschanov, Pekka Kokkonen, Teuvo Pajuoja, Maire Kinnunen, Pertti Kinnunen, Tapio Välimaa
15-16. Kotka Petanque / Markku Rinne, Sami Lehtinen, Markus Barck, Kari Harsia, Jari Häkkinen, Veli-Matti Sillanpää, Tommi Kiviranta
15-16. KOO-VEE / Ilkka Metsäsalo, Timo Salminen, Daniel Duhamel, Abdelaziz Laouini, Pekka Mehtonen, Petri Mehtonen, Ari Reijonen
17. PSC Järvenpää 2 / Veli-Matti Myllymäki, Ninna Hätönen, Ari Luoma, Pia Anttonen, Päivi Vainio, Esa Kouvonen, Simo Kukkonen
18. Turun Petanque-seura / Vesa Ekström, Raimo Karppinen, Juha Kulmala, Teuvo Kyllönen, Mirja Laine, Jari Marttinen, Kari Randell
19. Koski-Kuula / Veikko Lavonen, Hilkka Kauppinen, Paula Järvisalo, Raili Ojonen, Arvid Kauppinen, Anja Liila, Matti Koste
20. Petanque Kuopio Petku / Harri Reinikainen, Matti Ruuskanen, Harry Ulvi, Reijo Pusa, Sami Korkalainen, Heikki Kananen, Niko Parviainen
21. PSC Järvenpää 3 / Rainet Kukkonen, Jari Eronen, Klaus Tuppurainen, Heikki Riihimäki, Aleksi Vilkman, Sirpa Moisio, Toni Siro
22. Karhu-Petankki / Timo-Pekka Eväkoski, Erkki Kuismanen, Jarmo Toikka, Raimo Vakkari, Tauno Vuorio, Ari Autio, Reijo Sintero
23. Bitankki 2 / Arto Kranttila, Tapio Laitinen, Irja Niemelä, Christer Nyman, Leni Pakkala, Seppo Roponen, Jukka Salmi
24. Petanquen Erikoisseura Espoon Sivukuula / Kirsi Aalto, Salla Kalliosalo, Mari Lohman, Anja Parviainen, Thanakorn Singthong, Anu Sutinen, Anu Uusio
25. Espoon Patonki / Tapio Saarti, Martti Hakonen, Seija Viertonen, Martti Hokkanen, Pirjo Kurki, Eija Suolinna, Tuukka Syrjänen
26. Savi-Kuula / Matti Nuutilainen, Osmo Kylliäinen, Sanna Käyhty, Erkki Puonti, Henrik Pakkanen, Matti Käyhty, Markku Loisa


Arvonnat ja kaaviot:

Alkulohkot, cirkel-poule, ensimmäiset peliparit A-B ja C-D

   A     B     C     D
1  CDC   -     BIT1  KOK
2  PCP   -     PSC3  KAL2
3  PSI   KAR   RIE   PKP
4  LOI   HBY   KAN   SAV
5  KAL1  -     TUR   PSC2
6  ANJ   -     KOT   LIN
7  -     KIS   EPA   BIT2
8  PSC1  -     KVP   KOP


Tulostettavat PDF-kaaviot:

Alkulohkot
Jatkocupit